Přestože se zraněný dostal během několika málo minut do péče lékařů zdravotnické záchranné služby, svým těžkým zraněním na místě podlehl. O jeho život záchranáři bojovali přes čtyřicet minut.

Marně.

Hrůzostrašný incident potvrdila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová i Jiřina Ernestová z pražskézáchranky.

Vrahem kvůli cigaretě

K bitce mezi opilcem a zaměstnancem pražského dopravního podniku došlo na konečné stanici poblíž libušské velkotržnice Sapa. Cestující, zněhož se stal z minuty na minutu vrah, si nenechal vymluvit kouření za jízdy. „Chtěl si zapálit cigaretu a dostal se do konfliktu s poškozeným,“přiblížila událost Andrea Zoulová.

Řidič za žádnou cenu nechtěl dopustit, aby se v jeho voze kouřilo. Následovala bitka. Útočník několika ranami řidiče skolil k zemi. V návalu agrese do nějvšak mlátil dál.

Smrtící byl pravděpodobně úder do hlavy. „Řidič upadl do bezvědomí a zkolaboval mu krevní oběh,“ konstatovala Jiřina Ernestová.

S úsměvem na tváři

Agresivní muž si až příliš pozdě uvědomil, co vlastně spáchal. Ztratil hlavu a snažil se z místa svého zločinu co nejrychleji zmizet. To se mu ale naštěstí nepodařilo. Zadržela ho hlídka pohotovostní motorizované jednotky, která v inkriminovanou dobu projížděla kolem.

„Mohlo mu být něco mezi třiceti až pětatřiceti lety. Vypadal trochu jako narkoman. Měl dready a kolem uší vyholené vlasy. Z toho, co spáchal, si evidentně velkou hlavu nedělal, možná kvůli silné opilosti. Když ho nakládali do policejního vozu, vykřikoval: Klidně mi dejte deset let! Pak se s úsměvem na tváři policistů ležérně zeptal, jestli by ho nemohli odvézt lepším vozem,“ vylíčilz místa neštěstí fotograf Deníku.