Strážníci pražské městské policie mnohdy čelí různým slovním výpadům a nadávkám vůči jejich postavení a charakteru práce. Převážně se však tyto incidenty odehrávají při různých zákrocích a řešených přestupcích, kdy se protistrana cítí být dotčena a často z arogantního chování přechází k vulgaritám až k agresi.

"Někdy ani profesionální jednání strážníků nepomůže a konflikt se vyvine až k nutnosti zakročení pomocí donucovacích prostředků. S takovou situací se městští policisté mohou setkat i v rámci své rutinní kontrolní činnosti. O tom se přesvědčila hlídka z Prahy 3," uvedla mluvčí pražské městské policie Michaela Teplá.

Bohatá slovní zásoba

Na pražském Žižkově ve středu večer chvíli před půlnocí na procházející hlídku strážníků začal náhle křičet neznámý muž, který je míjel: „Jste č***ci, táhněte do p**i, vy mr***!“ To muži nestačilo a své vulgární výpady stupňoval, až přešel k agresivnímu chování, přičemž svým velmi hlasitým projevem razantně rušil noční klid.

Zdánlivě nevinný incident, kdy se strážníkům nijak nedařilo muže uklidnit, si vyžádal použití hmatů a chvatů a nutnost předvedení na služebnu Policie ČR. Ani zde osmadvacetiletý mladík „nevychladl“ a policisty častoval dalšími výpady typu: „Jste zku****í hlídači parkoviště…, zas***í revizoři, vůbec se vámi nebudu bavit, jste zbyteční!“

Vzhledem k nemožnosti provedení dechové zkoušky, agresivnímu stavu a zjevně vysoké opilosti byl muž převezen vozidlem městské policie pro svoz opilců na záchytnou stanici. Jeho chováním se dále bude zabývat příslušný správní orgán.