"V sobotu večer prováděli strážníci z Prahy 6 kontrolní činnost v ulici Pod Okrajem.  Zaujalo je auto, jehož řidič jel po místní cyklostezce směrem na Petřiny. Autohlídka vozidlo pro podezření ze spáchání přestupku zastavila a vyzvala řidiče k předložení dokladů," informoval mluvčí pražských strážníků Jan Čihák.

Muž se hlídce přiznal, že před jízdou vypil několik piv. Provedenou dechovou zkouškou u něj strážníci  naměřili bezmála jedno a půl promile. Pro podezření ze spáchání trestného činu si muže převzala Policie ČR.

Upozornil na sebe sám

"V neděli odpoledne projížděli strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 12 Durychovou ulicí v pražském Kamýku. Všimli si však auta, které vyjíždělo od místního obchodního centra. Když je řidič vozidla zaregistroval, přidal plyn, prudce strhl řízení a začal ujíždět směrem do ulice U Kamýku. Při jízdě navíc nepoužil znamení o změně směru jízdy," uvedl Čihák.

| Video: Youtube

Autohlídka ho po krátkém pronásledování zastavila a vyzvala k předložení dokladů. Dvaatřicetiletý mladík byl značně nervózní a jevil známky požití drog. To potvrdila provedená zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek s pozitivním výsledkem na amfetamin a metamfetamin. "Strážníci ho pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě. Celou věc si k dalšímu šetření převzali přivolaní policisté," uzavřel mluvčí.