Prostřednictvím tísňové linky 156 upozornila na to, co se odehrávalo dvě hodiny po poledni v parku u dětského hřiště na Karlově náměstí: hrající si děti pozoroval starší muž ukrytý v křoví – a při tom se uspokojoval.

Dopaden byl přímo při činu, naznačila Seifertová. „Hlídka k němu přistoupila právě ve chvíli, kdy měl pravou ruku zasunutou v kalhotách a onanoval. Na výzvu hlídky, aby zanechal svého jednání, vůbec nereagoval. Ruku z kalhot vyndal až po nějaké době," doplnila podrobnosti výjevu, který na veřejnosti už zdaleka není jen soukromou věcí každého jedince, ale zavání trestným činem.

Nastalo pak handrkování kolem průkazu totožnosti. Žádné doklady muž nepředložil, pouze nadiktoval své osobní údaje. Byl proto předveden na policejní služebnu, kde se po ověření identity policisté začali zabývat i samotným proviněním.

Podobný případ bohužel není v metropoli ojedinělým excesem. Jen o dva dny dříve, minulý týden ve středu ráno, museli strážníci umravňovat muže, který onanoval nad obrázky v módním časopise pro ženy, přičemž se opíral o sloup na nástupišti na stanici metra Invalidovna. I k němu svědci přivolali strážníky telefonátem na tísňovou linku 156. „Pro své jednání neměl rozumné vysvětlení," poznamenal Rudolf Rubeš z centrály městská policie.