Na pondělí 10. května nebude hezky vzpomínat devatenáctiletá dívka, která se pro svou cestu mimo Prahu rozhodla využít železniční přepravu. Když studentka střední školy procházela po osmnácté hodině budovou železniční stanice Praha-Smíchov směrem na nástupiště, všimla si muže, který se pohyboval v její těsné blízkosti.

Zdroj: Policie ČR

Že to nebyla náhoda, zjistila záhy, když „spolu“ dorazili na peron. Dotyčný tam nastoupil do odstavené vlakové soupravy a skrze okno vlaku začal před dívkou onanovat.

Mezitím přijel rychlík, do kterého dívka nastoupila, bohužel nastoupit stihl i dotyčný chlapík. V kupé jednoho z vagonů ji pak našel samotnou a v obtěžování pokračoval.

„Uchopil ji za levé zápěstí, násilím zvedl ze sedadla a silou přitiskl na stěnu kupé. Dál se naštěstí nedostal. Když začal vlak brzdit do stanice Praha hlavní nádraží, v obtěžování přestal a po zastavení z něj utekl. Otřesená dívka pak celou událost nahlásila na policejní služebně,“ informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Po týdnu Rybanský informoval, že díky medializaci případu se podařilo podezřelého ztotožnit – vypátrání pak netravalo kriminalistům dlouhou, protože asi pětadvacetiletý chlípník je ve vazební věznici za drogový trestný čin. Za mřížemi byl muž vyslechnut také kvůli „železniční eskapádě“.

„V uplynulých dnech se nám také přihlásily další tři ženy, které s ním mají obdobnou zkušenost,“ dodal policejní mluvčí.