Čtyřiašedesáti­letého vlastníka, který ho vyrušil při slídění po čemkoli, co by stálo za námahu spojenou s krádeží, fyzicky napadl. Nerozpakoval se ho prošacovat a sebrat mu peníze, které měl muž u sebe - tím ale řádění hrubiána nebylo u konce.

Zloděj, který se svým počínáním proměnil v lupiče, vykopl skleněnou výplň zamčených dveří jednoho z pokojů - a domáhal se dalších peněz. Od šokovaného muže tak získal ještě úspory v objemu 16 tisíc korun. Celková škoda se pak vyšplhala na téměř 20 tisíc; násilník si totiž odnesl ještě mobil a jízdní kolo.

Jeden trest si už lupič odpykává

Dvaačtyřicetiletého muže z Prahy-východ, který má zločin na svědomí, se kriminalistům podařilo vypátrat. Byl obviněn z loupeže a z porušování domovní svobody, za což mu hrozí trest od dvou do deseti let, připomněla v pátek policistka Markéta Johnová.

„Loupež se podařilo objasnit na základě provedeného šetření, zejména velmi dobrou operativně pátrací činností kriminalistů z územního odboru Praha-venkov: Východ," konstatovala.

O vzetí do vazby se v případě tohoto podezřelého nejednalo, protože za mřížemi už pobývá. Je nyní ve výkonu trestu za jinou trestnou činnost. Aktuální obvinění, která vyslechl ve věznici, teď dává tušit, že cesta na svobodu se mu zkomplikuje. Může počítat s tím, že pobyt za mřížemi se mu protáhne - dosti citelně.