Když ho policisté dopadli nedaleko místa události a s neobvyklou benevolencí ho nechali telefonovat, odposlech jeho hovoru o Číňance, která mu „hodila šipku na kapotu" naznačil, že událost zřejmě vnímal poměrně cynicky. K soudu pak putoval s obžalobou pro pokus o vraždu – což zase vnímala cynicky některá média; trest ale dostal za těžké ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Poté, co letos v červenci neuspěl s mimořádným opravným prostředkem v podobě dovolání k Nejvyššímu soudu ČR, podal Janoušek stížnost k Ústavnímu soudu ČR. Znamená to, že poukazuje na zkrácení svých základních práv. Obsah stížnosti ale mluvčí soudu Miroslava Sedláčková nechtěla ve čtvrtek jakkoli komentovat

Jak se soud k podání lobbistovy obhajoby postaví, bude zřejmé nejspíš až za několik měsíců. Statisticky vzato ale ústavní stížnosti příliš velkou šanci na úspěch nemají – drtivá většina jich je odmítnuta. Po vyčerpání této možnosti zbývá už jediná eventualita – pokus přenést svou při k Evropskému soudu pro lidská práva.

Čtěte také: Křivé svědectví? Soudce chce nechat prověřit Janouškovy znalce