Na prvních dvou snímcích jsou zachyceni podezřelí muži – a na třetím je pes, kterého si dotyční přivedli s sebou. Ten se sice do páchání trestné činnosti nezapojil – ovšem s trochou nadsázky by bylo možno říci: hlídal na místě činu. Zvíře samozřejmě opletačky s policí nečekají – právě jeho podobizna by nicméně podle přesvědčení kriminalistů mohla přispět k odhalení totožnosti problémových osob.

O zločin se pachatelé pokusili někdy v období od 19. do 25. února v Dolních Měcholupech. V ulici Františka Jansy vnikli po vypáčení vchodových dveří a vrat do garáže. Tam se snažili ukrást zaparkovaný skútr, což se jim ale nepodařilo. Dokázali jen zničit krycí plachtu a poškodit zámek řidítek a spínací skříňku motocyklu.

Kriminalisté věří, že hledané osoby a možná i psa, který je doprovázel, někdo z jejích okolí pozná na snímcích a poradí vyšetřovatelům, kde je hledat. Jakékoli poznatky k totožnosti pachatelů i jejich pobytu lze předat prostřednictvím linky 158.

Hledají se dva z garáže a pes

V souvislosti s objasňováním pokusu o krádež pátrají kriminalisté po dvojici štíhlých mladíků v odhadovaném věku kolem 25 let, kteří měří kolem 175 cm. Jeden měl na sobě krátkou bundu, takzvaného „bombra“, a rifle. Druhý si oblékl tříčtvrteční zimní bundu s kapucí, jejíž lem byl obšit kožešinou, a rovněž riflové kalhoty. Pes, který je doprovázel, je v policejním spisu vezen jako „zvíře bojového plemene“.

close zoom_in

close zoom_in