Pravděpodobným viníkem střetu byl dosud neznámý řidič zelené Škody Favorit, přijíždějící kolem 18. hodiny směrem od obce Libeř. Právě on totiž podle slov policisty Zdeňka Chalupy nerespektoval stopku. „Vjel do křižovatky – a zde se střetl s 42letou ženou jedoucí po hlavní pozemní komunikaci ve směru od obce Psáry na Jílové u Prahy na jízdním kole," přiblížil v pondělí Chalupa dosud známé okolnosti nehody.

Žena utrpěla lehká zranění, která jí záchranáři ošetřovali na místě – a poté ji převezli do nemocnice. O to, jak vážný úraz žena utrpěla, se ale šofér favoritu nezajímal. Z místa střetu ujel směrem na Sulice.

Protože pátrání po favoritu a jeho řidiči zatím nevedlo k úspěchu, policisté se obracejí s žádostí o pomoc na veřejnost. „Hledáme případné svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k hledanému vozidlu, neznámému řidiči či k samotnému průběhu dopravní nehody," konstatoval Chalupa. Svědci se mohou dopravákům Prahy-venkov: Jih přihlásit na telefonních číslech 974 882 458 a 974 882 451, případně prostřednictvím linky 158.