„Kriminalisté zjistili, že po propuštění z vazby sice začal pracovat – k tomu si ale i nadále přivydělával prodejem pervitinu," připomněl Daněk. Dotyčný se podle jeho slov scházel se zákazníky na různých místech Prahy – a drogu jim prodával. Uspokojil prý takto zhruba pět odběratelů denně. Klec pak spadla před týdnem: ve čtvrtek 29. září. „Muž byl zadržen zásahovou jednotkou zrovna ve chvíli, kdy drogu prodával," uvedl Daněk.

Pes nalezl místo s drogami 

Následovala domovní prohlídka, k níž si policisté museli přizvat služebního psa. Detektivové totiž neměli pochybnosti: dotyčný má drogy schované někde ve svém bytě. Nic ovšem nenašli – a tak se spolehli na pomoc zvířete. Hafan je nezklamal: vyčmuchal a označil důmyslný úkryt pod skříní; zásobu „zboží" tam doplňovaly i digitální váhy.

Kriminalisté podali podnět k opětovnému vzetí to vazby, na což soud přikývl. Až dojde v jednací síni i na samotné projednávání věci, za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými látkami může v případě uznání viny být hře až desetiletý trest.

Akce Masakr jako „masakr"
Výsledky akce Masakr lze z určitého úhlu pohledu skutečně vnímat jako „masakr", připomněl již v květnu Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Ve třech vlnách policisté postupně zadrželi a obvinili v souvislosti s drogami 12 osob – a v oblastech Prahy 6, Kladenska a Roudnice nad Labem zajistili celkem šest varen určených k výrobě pervitinu.
„Ty produkovaly 60 až 100 gramů drogy měsíčně – a kriminalisté zjistili, že výrobě drogy se tato skupina věnovala po dva roky. Za tuto dobu vyrobila množství, za které mohla na černém trhu utržit až 70 milionů korun," uvedl Hulan.

Čtěte také: Celníci odhalili kvanta povzbuzujícího lupení