Auta, které bylo posléze nahlášené jako čerstvě ukradené v Karlíně.

Řidič zatím neznámé identity jel po Koněvově ulici směrem od Spojovací k centru. Vlastně nejel, ale řítil se! Alespoň v jednu chvíli, kdy řízení nezvládl, jel skutečně přespříliš rychle. Pak už černé auto létalo po vozovce jako koule na kulečníkovém stole. Narazilo do felicie a pak do fabie, které byly zaparkované u pravého okraje vozovky.

To ale byl teprve začátek, naznačila v pondělí Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie. „Po nehodě řidič vjel na tramvajový pás, kde narazil do ocelového zábradlí. S octavií ale dále pokračoval v protisměru a poškodil zaparkovaný vůz Fabia, pak ještě BMW a Renault," vyjmenovala Rösslerová. Teprve poté šofér odstavil auto v ulici Nad Ohradou a z místa utekl.

Pohled na poškozené vozy v Koněvově ulici v Praze.Včetně auta, za jehož volantem neznámý seděl, tak poničil celkem šest aut. Majitelka černé octavie se ozvala na policejní linku 158 právě ve chvíli, kdy policisté zahájili vyšetřování neobvyklého karambolu. Hlásila, že v podvečer zaparkovala u karlínské křižovatky ulic Sovova a Březinova - a dvě hodiny před půlnocí už bylo auto pryč.

Policisté tak vyšetřují nejenom několikanásobnou havárii, ale nádavkem ještě krádež. Do řešení případu se zapojili i policejní detektivové, kteří se specializují na kriminalitu spojenou s auty. Prozatím je neznámý řidič podezřelý z neoprávněného užívání cizí věci, za což mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až dva roky vězení.

Policisté by ocenili, kdyby při pátrání po šoférovi pomohli svými postřehy i lidé, kteří událost viděli. „Zejména uvítají svědky, kteří spatřili jeho bezohlednou jízdu nebo krádež," poznamenala Rösslerová a připomněla číslo policejní linky, jejímž prostřednictvím je možné policii bezplatně kontaktovat: 158.