Odchod se ovšem poté, co dotyční zmerčili uniformy, změnil v kvapný úprk. Neklamný signál, že tahle parta nevyrazila do potemnělých ulic páchat dobré skutky! Poměrně jasnou řečí přitom hovořil čerstvě nastříkaný barevný nápis o rozměrech 2 x 1 metr.

Vkus a kumštýřský talent party musí posoudit kolemjdoucí – ovšem pokud jde o běžecké vlohy, lze konstatovat, že tahle parta mládeže moc talentu nepobrala. Byla totiž záhy dostižena – načež padly výzvy k prokázání totožnosti a k podání vysvětlení. „K posprejování zdi se přiznal mladík, který měl v batohu šest sprejů. Strážníci věc předali přivolaným policistům," konstatoval Rubeš.

Podezřelý muž měl u sebe sprej i drogySprejerství v Lomnického ulici v Praze.Ty drogy jsou jen pro moji vlastní potřebu, snažil se neúspěšně vybruslit ze šlamastyky jeden z dvojice mužů, které strážníci z Prahy 4 dopadli v neděli krátce po páté hodině ranní v Lomnického ulici na Pankráci. Dotyčná je ovšem nejprve nezaujal sáčky s neznámou látkou, které měl u sebe. Dvojice se stala nápadnou tím, jak nápadně se před hlídkou snažila „nenápadně" ukrýt za přístřešek autobusové zastávky. 

Kolik uhodilo, bylo evidentní už na první pohled: oba muži měli na rukou pracovní rukavice – a z kapes jim vyčnívaly spreje s barvou. A aby byla scéna úplná, přehlédnout se nedala ani čerstvě pomalovaná zeď opodál. Jednotlivé kamínky mozaiky případu se nyní snaží správně urovnat policisté.