„Zadržená osoba byla propuštěna ze zadržení včera v pozdních večerních hodinách," potvrdila ČTK Bradáčová informaci deníku Právo. Máchovou policisté ve středu dopoledne zadrželi kvůli obavě, že by mohla ovlivňovat případné svědky, policejním výslechem ale důvody pro vazbu zřejmě odpadly.

Český rozhlas na svém zpravodajském webu napsal, že Máchová podle policie prodávala informace týkající se jedné kauzy z roku 2013.

Jsou obvinění i další lidé 

Spolu s Máchovou jsou v kauze Beretta, v níž jde o vynášení policejních informací za úplatu, obviněni protikorupční policista Radek Holub, bývalý celník Pavel Šíma a někdejší policista Igor Gáborík. Podle kriminalistů Holub se Šímou neoprávněně předávali informace z kauz Nemocnice Na Homolce a pražského dopravního podniku Gáboríkovi, který je poskytoval dál.

Přímou souvislost s takzvanou kauzou Beretta Bradáčová nepotvrdila. Ve středu pouze uvedla, že aktuální obvinění je pokračováním šetření, v němž dva z obviněných už figurovali.

Ministerstvo se případem zabývá

Máchové byly v květnu v souvislosti s prošetřováním kauzy odebrány všechny trestní případy a městské státní zastupitelství ji přeřadilo na netrestní úsek. Ministr spravedlnosti ji nyní může dočasně zprostit výkonu funkce státní zástupkyně.

„Obdrželi jsme usnesení o zahájení trestního stíhání, o dalších krocích rozhodneme po jeho prostudování," uvedla ve čtvrtek mluvčí ministerstva Tereza Schejbalová.

Machová byla vyšetřována i kvůli Opencard

Případ řeší protidrogová centrála, pod kterou přešel na základě rozhodnutí Bradáčové po reorganizaci policie. Předtím se jí totiž zabýval Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, který byl v rámci policejní reformy sloučen s protikorupční policií. Bradáčová tak chtěla zabránit tomu, aby nová policejní centrála „nevyšetřovala samu sebe".

Máchová je známá i z kauzy opencard, kvůli níž ji prošetřovala Generální inspekce bezpečnostních sbo­rů.

Čtěte také: Policie zadržela a obvinila státní zástupkyni Dagmar Máchovou