V okamžiku příjezdu hlídky městské policie se žena pohybovala před vchodem, rozhazovala věci z batohu kolem sebe a vulgárně napadala kolemjdoucí. Podle výpovědi prodavače začala být agresivní po upozornění, že nemá nasazený respirátor.

Když po slovních urážkách a vyhrožování smrtí vyndala z batohu teleskopický obušek a zaujala útočný postoj, zavolal prodavač na linku 156 o pomoc a zároveň si na obranu připravil obušek svůj. Nato žena odešla z provozovny.

Při jednání se strážníky si třicetiletá žena opět odmítala zakrýt dýchací cesty, pokračovala ve verbálních útocích a jevila známky požití omamných a psychotropních látek. K jejich aplikaci se strážníkům po chvíli sama přiznala.

„Protože na opakované výzvy k uklidnění nereagovala a její agresivita vyvrcholila pokusem o úder do obličeje jednoho ze strážníků, skončila na zemi v poutech. Kromě teleskopického obušku u ní hlídka objevila šest injekčních stříkaček, které strážníci uložili do speciálního kontejneru na nebezpečný odpad," informovala mluvčí pražské městské policie Jiřina Ernestová.

Ženu si převzali do péče přivolaní záchranáři a věc byla oznámena správnímu orgánu, který je oprávněn ve věci rozhodnout.