„Kriminalisté z pražské Palmovky, kteří se specializují na objasňování loupeží, se od konce července zabývali případem loupežného přepadení. Do prodejny vstoupil muž, kteří se zprvu choval jako normální zákazník. Vybral si mléčný nápoj a namířil si to s ním přímo k pokladně. V momentě, kdy obsluha markovala zboží, na ni vytáhl nuž a pod pohrůžkou násilí požadoval peníze. Poškozená z obavy o svůj život ustoupila od pultu a lupič si vzal z kasy veškerou hotovost, se kterou z prodejny utekl,“ popsala případ policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Zdroj: Policie ČR

Ovšem kriminalisté zajistili kamerové záznamy a díky operativně pátrací činnosti zjistili, kdo tímto výtečníkem byl. Když se v těchto dnech vydal do zaměstnání, kriminalisté ho překvapili. Stačila jedna výzva: „Policie, na zem, lehněte si na zem!“ a lupič během sekundy ležel na zemi. Ihned putoval na policejní služebnu, kde si vyslechl obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež. I vzhledem k jeho kriminální minulosti podal policejní komisař Obvodnímu státnímu zástupci pro Prahu 8 podnět k podání návrhu na vzetí do vazby.

Falešný průkaz ZTP za předním sklem.
Žena parkovala na místě pro invalidy. Falešný průkaz prý dostala k narozeninám

„A tak podmínečně propuštěný sedmadvacetiletý recidivista, který byl v minulosti již opakovaně soudně trestán, skončil zpátky ve vězení,“ zakončila mluvčí.