Soudkyně Iva Fialová jednání odročila, když již opakovaně nedorazili předvolaní svědci; vyslechnout se v pátek podařilo jen policistu, který Půčka slavícího osudnou noc narozeniny kontroloval krátce před nehodou a má jasno: mladík byl pod vlivem alkoholu. Svědectví jsou důležitá; obhajoba totiž trvá na tom, že Půček byl v době havárie střízlivý.

Při posezení s přáteli prý sice opravdu vypil dvě malá piva – pak už prý ale konzumoval výhradně nealko. Naproti tomu v policejním spisu figurují svědectví hovořící o tom, že před tragédií popíjel alkohol. Když se po 16 hodinách od tragédie přišel přihlásit na policii, dechová zkouška byla opravdu negativní. Vzhledem k časovému odstupu se nicméně jiný výsledek večerního testování ani nedal předpokládat.

Od nabouraného auta prý obžalovaný utekl v rozrušení. „Zpanikařil jsem," tvrdil muž, který měl mezi vrstevníky pověst jakéhosi „vládce Smíchova" – a o jisté pozici vypovídá jeho tetování v podobě obřího nápisu s názvem této čtvrti. Stejně jako jeho další tetování s motivem „černé ovce" by zase mohlo napovídat něco o střetech s obecně uznávanými pravidly; snad i se zákonem.

Čtěte také: Zpanikařil jsem a utekl, řekl soudu řidič o smrtelné nehodě

Odhalen byl jako pachatel četných dopravních přestupků; dokonce na čas přišel o papíry. Byl také v podmínce kvůli rozbíjení aut a výkladů. Kriminalisté se o něho v minulosti zajímali rovněž v rámci šeření kolem mapování prodeje kradených věcí – tohle podezření se ale neprokázalo.

Půček prý zprvu ani nevěděl, že někoho srazil; zaznamenal jen záraz do kovové konstrukce označníku zastávky, kterou jeho vůz BMW zcela sešrotoval. Předtím prý při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou u rohu budovy středočeského krajského soudu nevyjel vpravo mimo komunikaci v důsledku rychlé jízdy v opilosti, ale kvůli svému psovi, kterého vezl v autě s sebou – tvrdí, že zvíře v kritickém okamžiku skočilo na sedadlo spolujezdce.

Čtěte také: Mladý řidič zabil chodkyni, z místa pak utekl