Tvrdí, že na 12 roků za přípravu vraždy dvou bývalých obchodních partnerů byl odsouzen neprávem, jelikož žádný mord nechystal a kauza je vykonstruovaná. V tom se zřejmě na jeho stranu kloní i minimálně jeden z mužů, kteří údajně měli být zabiti. Advokátka Marie Nedvědová by ho ráda předvolala jako svědka – a žádá i další svědecké výpovědi.

Soudce Kamil Kydalka odročil jednání o dva týdny, aby mohl být vyslechnut muž, o němž se nyní zjistilo, že se v rámci jiné kauzy ocitl ve vazbě na Pankráci.

Kydalka také přečetl bohatý výčet trestních stíhání vedených proti Musilovi kvůli úvěrovým podvodům a krácení daní. Vinu ale odsouzený popírá. Vše je prý výsledkem komplotu muže, jenž na něj dříve „navlékl tu přípravu vraždy“.

„Stojím tady jako největší darebák. Ale já pracoval jako každý občan, živil jsem se jako každý jiný finanční poradce a nepáchal jsem žádné trestné činy,“ zdůraznil odsouzený. Zalistoval v dokumentech České spořitelny, která ho prý opakovaně vyhodnotila jako nejlepšího spolupracovníka, jelikož dodával ročně obchody za 60 milionů korun. A mezi klienty, které doporučil, nebyli neplatiči.

V souvislosti s Musilovým případem se podařilo rozkrýt takzvaný brněnský policejní gang. Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu se při vyšetřování dostali na stopu skupiny, která údajně vydírala podnikatele a nejméně od roku 1998 do loňska dokázala ututlávat závažné kauzy. Sám Musil se považuje za oběť těchto spiklenců.