Podařilo se jim získat velice podstatné informace a důkazy. Díky tomu kriminalisté vědí, odkud kam hledaný dívku sledoval, a také se jim podařilo zajistit kamerové záběry, na kterých je dotyčný zachycen.

Muž podezřelý ze znásilnění. | Video: Policie ČR

"V tuto chvíli můžeme jednoznačně konstatovat, že poškozená měla násilníka v patách už od ulice Ječná až do místa, kde následně došlo k samotnému znásilnění. Záběry bezpečnostních kamer navíc dokládají určitou odhodlanost hledaného. Ten totiž nepustil svou oběť z očí ani ve chvíli, kdy zašla do provozovny rychlého občerstvení na rohu ulice Jugoslávská a Tylovo náměstí," informoval mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

"Bohužel, i přes všechna tato zjištění, se kriminalistům prvního oddělení druhého policejního obvodu dotyčného zatím vypátrat a zadržet nepodařilo. Proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc při pátrání na širokou veřejnost. Prosíme každého, kdo muže v modré bundě a modrých kraťasech na záběrech bezpečnostních kamer poznáváte, znáte jeho totožnost, potažmo místo jeho pobytu či pohybu, aby se nám přihlásil prostřednictvím linky tísňového volání a tyto informace nám předal," požádal Hulan o pomoc veřejnost.