Dostalo se jim vcelku přijatelného vysvětlení: kola patří kamarádům, kteří si šli odskočit. Čekání na příchod „kamarádů" ovšem bylo marné; kdyby strážníci nevyrazili na obhlídku okolí, mohli by čekat dosud.

Poblíž se nepodařilo najít živou duši; tím méně pak někoho, kdo by si zrovna potřeboval ulevit. Co se však nedalo přehlédnout, bylo vylomené dřevěné oplocení přilehlého pozemku. V té chvíli se už prvotní podezření blížilo jistotě. A ještě zesílilo, když strážníci ženu požádali, aby vyndala věci ze svých batohů.

Na zem pak vyskládala tlakovou láhev s plynem, kleště, šroubováky, ocelové lano – a také injekční stříkačky a sáčky s bílou krystalickou látkou. Další plynová bomba se pak ještě našla schovaná v nedalekém křoví. „Při bezpečnostní prohlídce navíc hlídka u pětadvacetileté ženy nalezla dva nože," doplnila vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová.

Řešení události převzala přivolaná hlídka policie. Objasňování věci zřejmě nebude nijak složité. Majitelé pozemku s poškozeným plotem tož hned na místě potvrdili, že nalezené věci (ovšemže kromě zlodějského náčiní a drog) pocházejí z jejich objektu, který nese jasné známky zlodějské návštěvy.