Původně vyměřený 10letý trest v úterý senát Jiřího Lněničky změnil na osm let odnětí svobody. S tím, že úmysl vraždit opravdu prokázán nebyl – a obžalovaný ani neměl takové fyzické dispozice, aby ženu ubil.

Údery pěstí a kopance podle mínění odvolacího soudu nelze považovat za srozumění s možným smrtelným následkem – a tudíž posuzovat jako vražedné jednání. V žádném případě pak Lněničkův senát nechtěl kývnout na stanovisko státního zastupitelství, jež ve svém odvolání požadovalo 18letý trest odnětí svobody.

Krvavým konfliktem spojeným se zraněním ženiny hlavy vyvrcholila hádka vzešlá ze společného popíjení v domě známého, u něhož dvojice našla střechu nad hlavou. Předmětem sváru se zřejmě stalo údajné zmizení 60 korun na tabák schovaných v bundě, o kterých žena tvrdila, že je nesebrala.

Napadení nepopřel

Bušovský napadení nepopřel; prý ji napadl, načež ji popadl za vlasy a vystrčil za dveří, protože ji z domku svého kamaráda chtěl vyhodit. Zranění si prý žena přivodila, když před domem padala na hromadu suti – a teprve ve chvíli, kdy s křikem odmítala pomoc, když se ji snažil zvednout, jí prý dal „facky na pusinku".

Na ulici, kam se napadení přeneslo, ovšem náhodní svědci viděli jiné scény: rány pěstí a kopance. Napadení ukončila až svědkyně, která zasáhla s použitím slzotvorného spreje.

Už u městského soudu zbitá žena prohlásila, že útočníkovi odpustila – a chtěla by s ním dále žít. Podpořit ho přišla i v úterý k vrchnímu soudu. On se jí tam také opětovně omluvil.

Čtěte také: Podezřelý z pokusu o znásilnění se přišel přihlásit