Přítomní uvedli, že chlapík se pokusil nožem zasáhnout psa, který na něj štěkal. Hlídka se snažlila muži vysvětlit, že tudy cesta nevede a měl by s touto divokou činností přestat. Ale nezabrala ani výhrůžka použití tzv. donucovacích prostředků.

Muž výzvu ignoroval, a tak došlo k avizovanému - strážníci ho za pomoci teleskopického obušku, hmatů a chvatů odzbrojili a svedli na zem. Zde se však agresor začal s hlídkou prát, proto mu ruce zajistili pouty.

Ve chvíli, kdy hlídka o zákroku informovala operační středisko a žádala o posilu a hlídku státní policie, se místo pokusil opustit muž a žena se psem. Muž strážníkům řekl, že se ho zpacifikovaný pokusil napadnout, ale trestní oznámení proti němu podávat nechce.

„Útočník se odmítl k události vyjádřit. Případ si na místě převzala Policie ČR," informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

„Po zákroku musela záchranná služba ošetřit 37letého agresora cizí státní příslušnosti a oba strážníky převézt do nemocnice. Jednoho na loktu pokousal agresivní cizinec a druhého kousl do lýtka pes, který byl sice na vodítku, ale neměl náhubek," doplnila.