Podobně jako při zákroku 9. ledna, kdy rozsáhlá policejní operace v téže oblasti měla stejnou příčinu: anonymní telefonát, hrozící uložením bomby, avšak neuvádějící přesné umístění údajné nálože. Také ve středu minutu před sedmou slyšel operátor tísňové linky 112 pouze tohle: v ulici Moravská a Korunní v Praze.

Zalíbil se snad někomu ze školáků bombový poplach před dvěma týdny a nechal se dotyčný inspirovat k opakování? Nebo snad má obě hrozby na svědomí stejný pachatel? To nyní zůstává předmětem policejního šetření. Jisté je, že v obou případech šlo o planý poplach. Ani tehdy ani nyní se nenašlo nic, co by byť jen nasvědčovalo jakémukoli nebezpečí.

Zatímco napoprvé si hrozba vyžádala tříhodinovou práci specialistů, nyní bylo hotovo za dvě hodiny; policisté, mezi nimiž nechyběli ani pyrotechnik a kynolog se psem vycvičeným k vyhledávání výbušnin, ale také příslušníci speciální pořádkové jednotky, zasahovali mezi sedmou a devátou.

Evakuace obyvatel tentokrát nebyla

K tomu, že by podobně jako minule došlo k rozsáhlejší evakuaci, která se tehdy dotkla bezmála 1100 lidí, policisté nepřistoupili; nařídili pouze dopravní omezení dotýkajících se aut, tramvají i chodců. Školy, poštu i firemní prostory stačili prohlédnout ještě před příchodem zaměstnanců, studentů a klientů.

Konstatováním, že se nenašlo nic nebezpečného a zásah na místě byl ukončen, ale ještě nekončí policejní akce. Kriminalisté II. obvodu pražské policie nadále pátrají po původci bombového telefonátu.

Anonymní oznámení vyklidilo radnici

Bombový poplach ve středu dopoledne přinesl rozruch také v centru Říčan na Praze-východ. Anonym hrozil výbuchem nastražené trhaviny v budově tamější radnice.

Bezpečnostní opatření si vyžádalo evakuaci Masarykova náměstí a okolí včetně mateřské školy; celkem se muselo uchýlit do bezpečí osm desítek lidí.

Následně se ukázalo, že jde o planý poplach; nic nebezpečného policisté nenašli.

Čtěte také: Policie kvůli hrozbě bombou evakuovala v Praze přes 1000 lidí