Nejenom vysokou hladinu alkoholu nadýchanou ženami, které už sotva lze podezřívat z mladické nerozvážnosti – jedné bylo naměřeno 3,94 promile a druhé 2,76 – ale třeba také vulgaritu a agresivitu vedoucí až k nasazení pout, jež předcházelo odvozu na záchytku. Obdobná bude ostatně i dohra: obě ženy čeká správní řízení, ve kterém se budou zpovídat z neuposlechnutí výzvy a znečišťování veřejného prostranství, připomněla vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. A společné bylo i to, že na počínání obou potížistek upozornili kolemjdoucí, kteří nezůstali lhostejní.

První oznámení nasměrovalo hlídku na sedlecké nádraží, kde se měl na peronu válet muž v modrém tričku. Strážníci nenalezli muže, nýbrž ženu v modré halence – ovšem to, že kvůli opilosti nebyla schopná samostatné chůze, byla pravda pravdoucí. „Třiapadesátiletá žena sdělila, že vypila celou láhev vodky – a že má velké bolesti nohou. Při tom strážníkům začala nadávat do hovad a pitomců," přiblížila Seifertová situaci. Právě tato žena nadýchala vyšší ze zmiňovaných hodnot, kdy do čtyř promile chybělo pouhých šest setinek.

Hlídka přivolala záchranáře – nikoli ovšem kvůli projevům opilosti. Podnětem se staly pokračující nářky na bolest nohou. Se zdravotníky, kteří ji chtěli naložit do sanitky, ovšem žena nemínila spolupracovat; právě naopak. „Dělala vše pro to, aby přesun znemožnila. Byla agresivní a sprostě nadávala. Na opakované výzvy strážníků nereagovala," shrnula Seifertová její chování. Situace dospěla až k nasazení pout. „V zájmu bezpečnosti všech přítomných," vysvětlila Seifertová.

Další oznámení se týkalo ženy, která prý sedí na schodech stanice metra Můstek – ovšem bez oblečení; nahá. Vyslaná hlídka skutečně v dolní části schodiště nalezla ženu, která nejenom byla obnažená, ale ještě k tomu močila. „Jednapadesátiletá žena byla silně opilá, proto u ní hlídka provedla orientační dechovou zkoušku s výsledkem 2,76 promile," konstatovala Seifertová. Bylo tedy zřejmé, co bude následovat: odvoz na záchytku.

Čekání na příjezd hlídky se specializovaným vybavením pro odvoz opilých osob se ovšem zkomplikovalo, když dotyčná začala vyvádět. Nejprve se snažila odejít – a když ji jeden ze strážníků zastavil, začala na něj plivat. Ani s tím se ovšem nespokojila: snažila se pak ještě škrábat a kousat.