To, co se 2. února odehrávalo v podzemních garážích nákupního centra na Floře, totiž vypadalo náramně podezřele. Skoro jako by se dotyčný se zaparkovaným jeepem nesnažil odjet, ale spíš na něj umístit nálož. Žádná bomba se ale nenašla.

Událost, jejíž objasňování policisty stále zaměstnává, začala vcelku nenápadně. Auto v hodnotě 650 tisíc korun majitel zcela normálně odstavil na jednom z parkovacích míst. Když se posléze k vozu vrátila jeho přítelkyně, zjistila, že nefunguje dálkové ovládání a vůz lze otevřít pouze manuálně, informovala Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie. „Jeep navíc nešel nastartovat a měl otevřenou kapotu. Žena proto přivolala policisty s tím, že se někdo s největší pravděpodobností snažil jejich auto odcizit," doplnila.

Detektivové, kteří obhlédli nejen auto, ale zajímali se i o záznamy bezpečnostních kamer monitorujících okolí místa činu, se nestačili divit. Ukázalo se, že kolem osmé večer se kolem vozu skutečně pohyboval podezřelý muž, jehož obhlížení auta zdánlivě nemá logiku. Dotyčný dokonce chvíli ležel pod vozem.

Protože se z kamerových záznamů nedala jeho činnost blíže rozpoznat, kriminalisté si vyžádali i pyrotechnickou asistenci. Až když se nic podezřelého nenašlo, mohlo dojít na bližší ohledání. Ukázalo se, že jsou provedeny takové zásahy jako odpojení baterie či přestříhání kabelů – což nevypadá jako průvodní jevy řádění běžného zloděje.

„Kriminalisté řeší tento případ jako pokus krádeže a s ohledem na případnou výši škody hrozí podezřelému muži až osmiletý pobyt ve vězení," poznamenala Rösslerová. Policisté doufají, že při hledání muže zachyceného u auta kamerami pomohou postřehy veřejnosti. Jakékoli informace k jeho totožnosti přivítají na bezplatné tísňové lince 158.

Hledá se kuřák s brýlemiHledaným mužem je čtyřicátník menší postavy, který nosí dioptrické brýle. Jde o kuřáka; cigaretu měl zapálenou i na místě činu. Neznámý má tmavé, značně prořídlé vlasy ostříhané nakrátko. Na sobě měl tmavou bundu, světle modré džíny a na hlavě černou kšiltovku. U sebe měl tmavý batoh s nejrůznějším nářadím.