Posezení v hospůdce vyšlo okradeného pána poměrně draho. Ten si totiž odložil své příruční zavazadlo na opěradlo židle, na které seděl. Pak se dal s kamarády do tak družného hovoru, že si nikdo z nich nevšiml chlapíka oblečeného v tyrkysovém tričku, modrých riflí a šedivé kšiltovce, který se k oběti zezadu přitočil.

"Tento hledaný mladík dělal jako by nic. Nejprve si pohrával s mobilním telefonem, pak se rozhlížel kolem sebe. Jakmile usoudil, že je příhodná chvíle, přehodil si přes rameno šusťákovou bundu a rukou stáhl z opěradla židle příruční zavazadlo poškozeného. To okamžitě schoval pod zmiňovanou bundu a z místa odešel kvapem pryč," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Poškozený tak ve vteřině přišel o mobilní telefon a finanční hotovost v celkové hodnotě téměř 132 tisíc korun. Událost policisté z místního oddělení Mala Strana prošetřují pro podezření z trestného činu krádež, za což hledanému hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Nicméně mladíka se zatím vypátrat nepodařilo.

"Z tohoto důvodu se nyní obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Pokud nenechavce zachyceného na záběru bezpečnostní kamery poznáváte, znáte jeho totožnost, potažmo místo, kde přebývá, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158," požádal o spolupráci Hulan.