Na webových stránkách restaurace, která o svých programech informuje prostřednictvím internetu, sice o takové akci nebyla ani zmínka, policejní detektivové ale měli své informace. A ty hovořily jasně: uskuteční se koncert pro vyhraněnou skupinu posluchačů, přičemž dorazit by měla zhruba stovka posluchačů.

Reakcí na tyhle zprávy byla preventivní akce za účasti příslušníků speciální pořádkové jednotky, jejíž součástí se stalo i detailní lustrování všech příchozích. „Návštěvníky policisté před vstupem do restaurace ztotožnili a zjišťovali, zda nemají záznamy v policejních evidencích; činili tak především z důvodu, aby předcházeli trestné činnosti," poznamenala v noci na neděli Hana Jeřábková z ředitelství pražské policie.

Organizátor akci zrušil ještě před tím, než vůbec začala

Nestalo se ale nic mimořádného - s výjimkou toho, že očekávaný koncert se nekonal. „Zřejmě i kvůli policejnímu preventivnímu opatření organizátor akci zrušil ještě před tím, než vůbec začala," konstatovala Jeřábková. Potvrdila, že přímo na místě ani v okolí policisté nemuseli řešit žádné narušení veřejného pořádku ani jiné protiprávní jednání účastníků.

Už v pátek oblehli policisté Michalskou ulici v centru metropole, kde se v tamějším klubu měl konat koncert raperů z Ostravy, jejichž muzika, byť texty samy o sobě nesnášenlivost a extrémismus nepropagují, prý vábí i radikály včetně příznivců krajní pravice a fotbalových chuligánů. Na tuto akci se policie také připravovala předem. Vystoupení ale bylo zrušeno a problémy se neobjevily.