Strážníci z Prahy 2 by po pravdě museli být slepí, aby si nevšimli auta projíždějícího Svobodovou ulicí. Vůz kličkující po celé šíři vozovky byl neosvětlený, a navíc nabouraný; pohled zblízka posléze ukázal, že rána to musela být pořádná: auto mělo dokonce vystřelené všechny airbagy. Autohlídka se pustila za ním, na signály k zastavení ale řidič nereagoval. Bezpečně zastavit se auto podařilo až v Nuslích; v Křesomyslově u­lici.

V té chvíli měli strážníci jasno: podezření, že šofér má notně upito, rozhodně nebylo liché. O tom se strážníci přesvědčili zrakem i čichem. A vlastně i sluchem; domluva totiž byla hodně složitá. Přesto se ale členové hlídky dověděli, že vystřelené airbagy nejsou žádný problém a po chvíli se muž za volantem hned dvakrát přiznal: ano, pil alkohol a ano, poté se vyboural. Kde se to stalo, říci nedokázal – přičemž se evidentně nesnažil zapírat: prostě to skutečně nevěděl. Aby také ano, když pak policistům nadýchal přes 2,8 promile…

Řidička pod vlivem drog

Na řidičku, s níž se strážníci z hlídkového útvaru ráno setkali na Kunratické spojce, zase upozornilo nesvítící zadní světlo. Proto se motorizovaná hlídka „pověsila" za její auto a mohla sledovat podivné šoférské chování: bezdůvodné zpomalování s následným zrychlením. A vlastně i vejít se do jízdního pruhu byl docela problém.

Ženu za volantem proto hlídka zastavila a nechala si předložit doklady. Její zmatenost pak dala na srozuměnou: nevypadá to, že je všechno v pořádku. Kvůli podezření, že na řízení se podílely i drogy, hlídka přivolala kolegy z Policie ČR. Jimi provedená orientační zkouška na přítomnost návykových látek předpoklady potvrdila.