Pachatel pak i s kořistí odešel. Brzy ovšem spadla klec. „Policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří již byli na cestě k případu, dostali od pozorného svědka popis pachatele i s informací, že sedí na zahrádce cukrárny, která je ve stejné ulici jako banka,“ přiblížil Daněk vývoj událostí.

Přepadení banky. | Video: Policie ČR

Muž měl u sebe uloupené peníze i atrapu zbraně

Pak už to šlo ráz na ráz. S vytasenou zbraní policisté na dotyčného skočili – a zadrželi ho přímo na ulici. Tomu, že omyl je vyloučen, naznačovalo, že muž měl o sebe nejen uloupené peníze, ale také atrapu zbraně použitou při přepadení.

Zadržení muže. | Video: Policie ČR

Na policejní služebně se zadržený k loupeži přiznal. Ukázalo se také, že stejnou banku nenavštívili se zbraní v ruce poprvé. Přepadl ji také 13. srpna 2015 – a rovněž to bylo za poledne. Na hlavu pokladníka tehdy pachatel, který se maskoval pouze čepicí s kšiltem, namířil pistoli se slovy: „Dej sem všechny peníze, hlavně pětitisícovky – a neboj; nic ti neudělám!“ I napoprvé byl lupič dopaden díky podnětu všímavých svědků – ovšem až po dvou měsících. Tvrdil pak, že získat peníze ke splacení svých dluhů se zbraní v ruce ho napadlo při hraní počítačové hry.

Ačkoli policisté rádi upozorňují, že za loupež hrozí pachatelům až deset let v chládku, dostal za to jen podmínku; loni v únoru byl odsouzen k tříletému trestu s odkladem na zkušební dobu v trvání čtyř roků. „Nyní mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od pěti do dvanácti let,“ připomněl Daněk. „Zároveň byl podán podnět na jeho vzetí do vazby, o čemž bude rozhodovat soud,“ konstatoval.