„Celkem osm chlapců a tři dívky ve věkovém rozmezí mezi 13 a 17 lety zapíjeli konec školního roku v parcích, přímo na ulici nebo ve vnitrobloku obytných domů, konstatovala Seifertová. Z jejích slov vyplynulo, že velmi rozmanité byly hodnoty naměřené při dechových zkouškách: od 0,13 až po 1,59 promile.  Nejvíce nadýchal 17letý mladík, který na sebe v Chlumecké ulici upozornil potácivou chůzí a vstupováním do vozovky. Za „smutného rekordmana“ označila Seifertová teprve 13letého chlapce s hodnotou 0,27 promile.

Odhalené pijáky si museli přijít vyzvednout rodiče – tím však záležitost nekončí. Všechny zjištěné případy byly nahlášeny oddělení sociálně právní ochrany dětí.  Popíjení alkoholu příliš mladými konzumenty považují lékaři za vysoce rizikové. Mladý organismus se s alkoholem obtížněji vypořádá – a pití pro něj představuje větší ohrožení než v případě dospělých.

Opilá žena napadla partnerskou dvojici. Důvod nevysvětlila„Já jsem strašně opilá.“ Tahle neustále opakovaná slova byla jediným kloudným vysvětlením, které od 30leté podezřelé slyšela hlídka strážníků, již v úterý dvě hodiny po půlnoci oslovila partnerská dvojice v ulici Československé armády v Bubenči. Muž uvedl, že když šli s přítelkyní po ulici, přiběhla k nim neznámá křičící žena – a oba praštila do obličeje; jemu způsobila krvácející zranění na levém obočí. O ošetření se postarali přivolaní záchranáři. Podezřelá, která se i v přítomnosti strážníků projevovala hlučně a vulgárně, se k incidentu odmítla vyjádřit. Pouze zmiňovala svoji opilost – a to nelhala; nadýchala 2,1 promile. Okolnosti události dál zkoumají policisté.

Dívka se nevrátila do ústavu, může být kdekoli  Po 17leté dívce z hlavního města, která se z povolené vycházky nevrátila do diagnostického ústavu v Praze 4, kam byla umístěna rozhodnutím soudu, pátrají od neděle policisté. „Naposledy byla viděna v Kladně, kam odjela,“ připomněl v úterý Jan Daněk z ředitelství pražské policie. S dodatkem, že nelze vyloučit, že se hledaná žena může pohybovat kdekoli po celém území republiky – a to nejspíš v blízkosti komunit uživatelů drog. „Nejedná se o její první útěk,“ poznamenal Daněk.
V úterý uvedl, že hubená Kristina M. měří asi 165–170 cm; pátrací databáze, kterou policie zveřejňuje na internetu, však zmiňuje výšku 177 cm. Její popis připomíná oválný obličej, hnědé oči a středně dlouhé vlnité blond vlasy. Nápadné mohou být tetování – velká písmena DNB na hřbetu pravé ruky – a piercing pod spodním rtem. „Naposledy na sobě měla černé rifle s dírami na kolenou, šedou mikinu a černé tenisky Nike,“ doplnil Daněk.
Jakékoli informace o hledané mladistvé lze policii předat prostřednictvím linky 158.
Kristina M.

Auto ukradené neziskovému spolku se šťastně našlo  Šťastný konec mělo v úterý odpoledne pátrání po speciálně upraveném dodávkovém voze určeném pro pomoc handicapovaným dětem. Auto se o víkendu ztratilo od domu v osadě Nové Jirny na Praze-východ, v němž se konala oslava svatby představitelů neziskové organizace Černí koně.  Věc řeší policisté z nedalekých Úval; sama organizace za informace vedoucí k nalezení vozidla sloužícího k transportu speciálních kol pro děti s postižením, na němž je výrazně vyznačeno, komu patří, vypsala 30tisícovou odměnu. Facebooková výzva s žádostí o pomoc se setkala s obrovským ohlasem: v krátké době nasbírala 243 tisíc zhlédnutí a 6030 sdílení. Ohlasy, že auto bylo někde spatřeno, přicházely z různých míst v okolí Prahy i ze vzdálenějších lokalit. Nakonec se ozval svědek, který vůz v úterý objevil na parkovišti u nákupního centra v Mostě. Nabízenou odměnu odmítl. Vůz však není zcela v pořádku: má strhané polepy karoserie a je odřený.