Žena vinu od počátku popírala, obhajoba poukazovala na chybějící přímé důkazy. Podle pravomocného rozsudku ale nikdo jiný vraždit nemohl. Nejvyšší soud o dovoláních v trestních kauzách rozhoduje v průměru za 40 dní, většinu jich odmítá.

Incident se odehrál v červenci 2014. Podle obžaloby pachatelka svou oběť při návštěvě udeřila do hlavy, pak jí vložila do úst dva roubíky, přes hlavu přetáhla igelitovou tašku a kolem krku omotala pánskou kravatu. Poté ještě šperkařku pořezala na zápěstích. Soudní znalci uvedli, že oběť umírala dlouhé minuty.

Čtěte také: Loupežnou vraždu šperkařky obžalovaná žena odmítá

Řetízek se našel za sedačkou 

Moláčková šest dní před vraždou porodila dítě. V minulosti připustila, že šperkařku v osudný den navštívila. Tvrdila však, že jí chtěla jen ukázat fotografie novorozence a dohodnout se na prodloužení řetízku.

Právě řetízek justice označila za důležitý důkaz. Našel se totiž přetržený a zapadlý za sedačkou. Podle soudů se tam dostal při zápasu. Vražda měla podle rozsudku majetkový motiv. Z bytu zmizel mobilní telefon, klíče zemřelé a šperky téměř za 17 tisíc korun.

Čtěte také: Za vraždu šperkařky v Praze soud potvrdil 17,5 roku vězení