První případ se stal v květnu v ulici Stříbrského 9, kde mladá maminka šla dopoledne po ulici s kočárkem. V tom ji začal pronásledovat podezřelý chlapík a přitom masturboval. Žena ve strachu zaběhla do panelového domu, ale to ho neodradilo, přitiskl se na prosklenou část dveří a začal se penisem třít o skleněnou výplň.

Druhý incident se stal v září v Modletické ulici, kde procházely dvě dívky po ulici a stejný podezřelý, jako v prvním případě, stál u křoví a masturboval. "Poškozené se ho pokusily zahnat, to se jim nepovedlo a muž je začal pronásledovat, přičemž vydával nespecifické zvuky. Jelikož měl stažené kalhoty a nemohl běžet, tak se dívkám podařilo utéci," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Zachránce ho poznal

Poslední případ se stal v Mendelově ulici, kde muž pronásledoval další ženu, onanoval a požadoval po ní, aby ho uspokojila. Ta před ním utekla k panelovému domu, kde zvonila na zvonky a dožadovala se pomoci. Na domovním telefonu se jí ozval nějaký muž, kterému řekla, že ji chce někdo znásilnit. Pomoc však přišla odjinud. Naštěstí šel po ulici jiný muž, který onanistu zahnal. Zároveň tento zachránce devianta poznal, díky čemuž se ho kriminalistům povedlo ztotožnit a zadržet. 

"V tuto chvíli je šestadvacetiletý muž stíhaný pro trestný čin výtržnictví a je ve vazbě. Ze znaleckého posudku z oboru psychiatrie a sexuologie mimo jiné vyplývá, že pobyt obviněného na svobodě je pro společnost nebezpečný, je vysoce pravděpodobná sexuální deviace a patologická sexuální agresivita. Obviněný je také drogově závislý a jeho agresivita se stupňuje," informoval mluvčí.

Kriminalisté se domnívají, že by muž mohl mít takových skutků na svědomí více. "Proto se obracíme na veřejnost s žádostí o spolupráci. Rádi bychom, aby se na linku 158 ozvaly případné další poškozené, které mají s mužem na fotografiích obdobné zkušenosti," požádal Daněk.