Řev motoru, kvílení brzd a zběsilá jízda Libereckou ulicí ve směru z metropole. Risk, ke kterému se ve středu vpodvečer odhodlal mladý řidič jenom proto, aby se vyhnul silniční kontrole.

Bál se, že technický stav jeho auta se policistům nebude zamlouvat. To, že svou jízdou ohrozil na životě lidi z hustě obydlené oblasti, kterou projížděl, mu zřejmě došlo, až když skončil v rukou mužů z pohotovostní motorizované jednotky.

Ohrožoval řidiče v protisměru

„Z Liberecké ulice sjel do hustě obydleného sídliště Ďáblice. Pomaleji jedoucí vozidla předjížděl přes plnou čáru. Řidiči v protisměru měli co dělat, aby se s ním čelně nesrazili,“ uvedl policista Tomáš Hulan. Z Ďáblic pak šílenec za volantem zahnul na Březiněves a dále za hranice Prahy. V obci Bořanovice se po krátkém kličkování úzkými uličkami obrátil zpět ku Praze s policisty v patách. Ti ho žádným nebezpečným manévrem nemohli zastavit. K úhoně by mohli přijít nevinní lidé.

V Březiněvsi na zběsilého řidiče postaršího subaru čekal provizorní zátaras. On však dupl na plyn a hodlal do zátarasu z policejních aut najet. Muži v uniformách tak tak stačili auta odstranit z cesty. Pirát silnic projel a zanedlouho zmizel ve dvoře jedné z březiněvesských restaurací. Auto tu nechal nastartované, dokořán otevřené, a uprchl.

Otec ho přivedl za ruku

Udělal ovšem zásadní chybu. Nechal v něm svůj mobilní telefon. To už se ale začali sbíhat obyvatelé Březiněvsi a podle auta ihned poznali, kdo to před zákonem ujížděl. Posledním, kdo vstoupil na dvůr restaurace, byl otec prchajícího piráta silnic.

„Zpoza domu přivedl i provinilce – svého šestatřicetiletého syna. Na místě se ke všemu doznal. Obával se prý pokuty za špatný technický stav jeho subaru. Pravděpodobně se dopustil útoku na veřejného činitele a hrozí mu vězení,“ dodal policista Hulan.