Událost se odehrála deset minut po půlnoci 29. června, kdy devětadvacetiletý muž přepadl na cestičce mezi ulicemi Volutová a Kodymova mladou dívku. K osmnáctileté ženě přistoupil lupič zákeřně zezadu, okamžitě ji chytl kolem krku a povalil na zem. "Dívka v tu chvíli začala křičet na celé kolo, což bylo pro muže impulsem jí bez sebemenších zábran několikrát udeřit pěstí do obličeje. Surovec pak bezbrannou dívku oloupil o několik stokorun a z místa události utekl směrem ke stanici metra Hůrka," uvedl v tiskové zprávě mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Vyšetřování zahájili kriminalisté druhého oddělení druhého policejního obvodu krátce po incidentu a stopy je dovedly až do Košíř, kde hrubiána zatkli. "V tuto chvíli podezřelý z trestného činu loupež, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let," sdělil mluvčí Hulan.

Ale policie nemá "neprůstřelné" důkazy, k obvinění je potřeba sehnat svědka. "Proto se touto cestou obracíme na mladého muže, který v inkriminovanou dobu přijel metrem do stanice Hůrka. Tento muž totiž s největší pravděpodobností potkal podezřelého, který v danou chvíli utíkal z místa činu. Za určitých okolností mohl být tento muž dokonce na dohled místa loupeže v době jejího spáchání, a tudíž by byl jednoznačně očitým svědkem," řekl policejní mluvčí Hulan.

Policisté prosí svědka, aby se přihlásil na služebně nebo zavolal na linku 158. "Stejně tak apelujeme na známé či kamarády tohoto důležitého svědka. Pokud ho kdokoli znáte a jste s ním v přímém kontaktu, vyřiďte mu, že kriminalisté potřebují jeho svědectví," prosí Hulan.