Šestatřicetiletý muž byl za účasti zásahové jednotky dopaden v úterý odpoledne v Bohnicích a policisté okamžitě podali podnět k podání návrhu na vzetí podezřelého do vazby.

O tom, že zadržený muž s narkotiky skutečně nakládal, svědčí tři plastové sáčky s pervitinem, které u něj policisté nalezli při zadržení. Vyšetřovatelé zjistili, že podezřelý drogou nejenom zásoboval konzumenty, ale dokonce jej použil jako platidlo. „V jednom případě předal 34letému muži několik dávek jako protislužbu za zapůjčení vozidla,“ vysvětlila policistka Jana Rösslerová.

Zadržený, kterému v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt ve vězení, není pro policii neznámou osobou. Naopak! V policejních záznamech figuruje od roku 1994 v 35 pří­padech – a pětkrát byl odsouzen. Nejde přitom o nějaké nicotné skutky – figurují mezi nimi vydírání, úmyslné ublížení na zdraví, výtržnictví, podvod, zpronevěra, loupež se zbraní nebo znásilnění. „Muž je navíc podezřelý z trestného činu nebezpečné vyhrožování a nebezpečné pronásledování, uvádí vyjádření kriminalistů čtvrtého pražského policejního obvodu. To je čin, za který hrozí až roční vězení.