Šestadvacetiletá cizojazyčná dvojčata navíc ovládala umění karate, kterou předtím víc než znatelně předvedla na obličeji Ukrajince, který jim údajně nedostatečně zaplatil za zprostředkovanou práci. „Museli jsme, s ohledem na bezpečnost veřejnosti, při zadržení postupovat velmi obezřetně, protože domluvené místo setkání Moldavanů s poškozeným Ukrajincem bylo právě na Václavském náměstí. V podstatě se oba bratři ani nestačili podivit, natož se nám vzepřít,“ řekl Deníku Jan Dvořák, šéf zasahujících kriminalistů ze „čtyřky“.

Co zadržení Moldavanů vůbec předcházelo? Ukrajinský zprostředkovatel práce jim sdělil, že výše mzdy obou bratrů je úměrná jejich výkonu a časovému nasazení. To se dvojčatům pranic nelíbilo – chtěli po svém zprostředkovateli doplatek šest tisíc eur. Pokud peníze druhý den nedonese, bude nemilosrdně zastřelen. Na důkaz svého tvrzení Ukrajince potom zbili a domluvili s ním ještě místo schůzky.

Zcela šokovaný a vyděšený zprostředkovatel pak šel rovnou na policii. Ta už pak musela jednat podle vážnosti situace a tvář zbitého Ukrajince vskutku nelhala. Umění karate moldavská dvojčata ovládala na první pohled víc než dobře. „Zraněná osoba byla z nemocnice propuštěna do domácího léčení na vlastní žádost. Zřejmě kvůli tomu, aby schůzku stihla,“ uvažoval kriminalista Dvořák. Po zásahu bylo oběma sourozencům sděleno obvinění z trestného činu loupeže, za které jim hrozí až deset let za mřížemi.