Hned dva případy napadení mladistvých dívek zaznamenali v noci na středu pražští policisté. Třebaže k událostem došlo krátce po sobě, oba incidenty, jež se odehrály na Vinohradech a ve Vršovicích, nemají nic společného. Vyjma faktu, že se jednalo o zcela bezdůvodné útoky vedené s nebývalou brutalitou. A jejich pachatelé si zřejmě ani pořádně neuvědomovali, čeho se vlastně dopouštějí.

Nejprve policisté spěchali do Jugoslávské ulice, kam je dvě hodiny před půlnocí přivolali zasahující záchranáři. Na 16letou dívku tam zaútočil 31letý muž, jenž jí způsobil vážná zranění. Sanitka ji převezla do nemocnice, kde pacientku hospitalizovali na jednotce intenzivní péče. Podezřelý byl na místě zadržen.

Proč se na slečnu vrhl a počínal si jako smyslů zbavený, vyšetřovatelé zatím nevědí. Podle všeho byl zfetovaný; svědci uvedli, že jeho bezdůvodný útok byl zcela nečekaný. Ještě horším následkům jeho činu zabránila hlídka strážníků, kteří si všimli jeho počínání a zabránili mu v dalších útocích. Ještě během noci dotyčný vyslechl obvinění z těžkého ublížení na zdraví a nyní v policejní cele čeká na rozhodnutí o uvalení vazby. Pokud jeho vinu uzná soud, hrozí mu dlouhý pobyt ve vězení. Za mřížemi by mohl strávit tři až deset let.

Zcela při smyslech nebyl ani další zuřivec, který zaútočil kolem 23. hodiny v Magnitogorské ulici. Pětadvacetiletý muž byl silně opilý; po zadržení nadýchal dvě a půl promile. To mu ale nezabránilo, aby strhl 17letou dívku na zem, načež ji kopal do hlavy. Zraněná oběť skončila v nemocnici na chirurgickém oddělení.