Školačka, která přišla o svůj mobilní telefon, se obětí přepadení stala v pátek 9. listopadu. Lupička, která potřebovala peníze na drogy, zničehonic udeřila dvě hodiny po poledni, když dívka společně se svým 12letým bratrem kráčela Pštrossovou ulicí v centru Prahy. Žena k ní zezadu přistoupila a dívence násilím vytrhla ruku z kapsy, ve které svírala mobilní telefon. Následně jí telefon pod slovním a fyzickým nátlakem vyškubla z ruky a z místa utekla," přiblížila Kropáčová okolnosti přepadení.

Čtěte také: Zlodějka okrádala zákazníky v obchodech, podívejte se

Podle zjištění kriminalistů nešlo o náhodu nebo o okamžité vnuknutí. Loupež byla připravená! Opodál totiž stál 31letý muž, který ženu hlídal a sledoval okolí. Společně s pachatelkou také krátce po činu prodali telefon na Václavském náměstí. Za přístroj v několikatisícové hodnotě utržili dvě stovky…

Jak lupičku, tak jejího komplice kriminalisté vypátrali a obvinili. Oba jsou narkomany, kteří si peníze na drogy opatřují trestnou činností. Za krádeže byli v minulosti opakovaně trestáni. Zřejmě si ale nějaký čas budou muset dát pokoj. Zatím oba zadržení čekají v policejní cele, jak to dopadne s návrhem na jejich vzetí do vazby. A až skončí před soudem, hrozí jim až desetileté tresty.