Ta mu podle jeho slov bránila svůj byt opět řádně užívat. Tuto poněkud podivnou hlášku přivolaní policisté ihned na místě prověřili a situace pak dostala zcela netušený spád.

Nespokojence pak taky sebrali

Hlídce Pohotovostní motorizované jednotky se přihlásil devatenáctiletý muž, opakoval svoji žádost, aby jej policisté doprovodili do jeho bytu a pomohli mu ho zpřístupnit. Muž se však choval nějak podezřele a očividně jevil známky požití drog. „Hlídka oznamovatele doprovodila až ke dveřím bytu a po opakovaných výzvách navázala kontakt s osobami, které se uvnitř nacházely. Později došlo k otevření vchodových dveří a oznamovatel policisty pozval dovnitř,“ řekla Deníku policejní mluvčí Iva Knolová. V bytě se ale policistům naskytl zcela nečekaný obrázek. Nacházely se v něm čtyři osoby ve věku od devatenácti do šestadvaceti let. Některé pospávaly, jiné se po místnostech nejistě pohybovaly a manipulovaly s předměty zjevně používanými k výrobě omamných a psychotropních látek. Policisté okamžitě informovali své kolegy a provedli zajištění všech pěti přítomných osob. Osoby byly předvedeny na policejní služebnu, kde byly předány kolegům ze Služby kriminální policie a vyšetřování Obvodního ředitelství Policie ČR Praha II. Kriminalisté později zajistili předměty určené k výrobě omamných a psychotropních látek a řadu stop důležitých pro trestní řízení. „Policejní komisař sdělil pěti osobám, jakmile to jejich zdravotní stav dovolil, obvinění ze spáchání trestného činu z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Vyšetřování obviněných bude probíhat na svobodě,“ doplnila tisková mluvčí Iva Knolová.

Čtvrtý a druhý pražský obvod zatím patří mezi nejčastěji policejně kontrolované pražské obvody kvůli zvýšenému výskytu drogových dealerů nebo uživatelů psychotropních látek. Nepsané prvenství v zásahu kriminalistů dosud drží vyhlášená nuselská herna v Bělehradské ulici, kde se vůbec nejčastěji koncentrují tyto společensky závadové osoby. Policisté za uplynulých devět měsíců tuto hernu „pročistili“ nejméně čtyřikrát.