Toho se nicméně nepodařilo nalézt ani s pomocí policistů z oddělení Metro. Podle oznamovatele celé události nehodlal na záchranáře počkat a odešel.

Narkoman na Florenci poničil sanitku. | Video: Policie ČR

Nicméně při návratu ke služebnímu autu dostala celá událost další rozměr. Policisté dostali přes vysílačku hlášení od operačního střediska o poškozování sanitky záchranářů, která byla zaparkovaná před vchodem do metra.

Policisté vyběhli po eskalátorech a na místě nalezli muže, který se choval agresivně a byl evidentně pod vlivem návykových látek. Slovně napadal zakročující policisty i přítomné záchranáře, po kterých hodil igelitový pytel s použitými injekčními stříkačkami.

"Muž do zpětného zrcátka udeřil loktem, čímž poškodil elektronický systém jeho ovládání. Po prvotním výslechu se muž k poškození záchranky doznal a řekl, že mu to přijde normální, když tam takto parkují," prozradil mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Záchranářům tím vznikla dvacetitisícová škoda na vozidle a muselo přímo z místa zamířit do servisu. Pro další pomoc lidem jim tak tento vůz bude na chvíli chybět.

Policisté čtyřiatřicetiletého narkomana na místě zadrželi a našli u něj nalezen nůž, množství injekčních stříkaček a dalších věcí určených k aplikaci drog.

"Muž byl převezen na místní oddělení Karlín, kde mu následně bylo sděleno obvinění z trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci, za což mu v případě odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi," uzavřel Hrdina.