Když totiž koncem září informovala pražská policie o hledaném podvodníkovi, který se prostřednictvím internetu seznamuje s mladými ženami (načež se ukáže, že nehledá partnerku, ale naditou peněženku), ozvaly se kriminalistům desítky žen, které s dotyčným v minulosti měly co do činění. A některým zůstaly jim jen dluhy a ošklivé vzpomínky.

Případy si jsou podobné jako vejce vejci. „Všechny podvedené si pod příslibem společného soužití vzaly kvůli mladému muži úvěry v řádech několika stovek tisíc – a když mu pak předaly peníze, mladého sympatického muže už nikdy neviděly," shrnula Jeřábková smutné odhalení. Rozdíl byl jen v tom, že každá z obětí znala penězchtivého nápadníka pod jiným jménem.

Víc než dva měsíce práce

Ukázalo se, že dotyčný řádil po celé republice – a po více než dvouměsíčním úsilí, kdy bylo potřeba skládat střípky z jednotlivých informací, ho kriminalisté vystopovali. Klec spadla ve středu odpoledne v Jihlavě, když byl 31letý muž zrovna v akci. Právě mířil na domluvenou schůzku s další mladou ženou.

Muži obviněnému z podvodu hrozí v případě odsouzení až osm let vězení. Se sčítáním jeho hříchů ale kriminalisté ještě nejsou hotovi. Hledají také další oběti, které důvěryhodně vystupující muž s postavou zocelenou v posilovnách a vyzdobenou ornamentem vytetovaným na pravé ruce od předloktí až ke krku podvedl, nebo se o to alespoň pokusil. Ženy se mohou ozvat prostřednictvím známé linky 158.