Poté, co se muž pod přívalem úderů pěstí do obličeje ocitl na zemi, do něj útočníci ještě několikrát kopli a přidali i dupnutí. Od dalšího napadání je neodradila ani skutečnost, že ležící muž neměl proti početné převaze šanci se ubránit a tak si rukama chránil alespoň hlavu.

Zdroj: Policie ČR

Zraněnému ještě stačili po napadení odcizit drobnosti za bezmála tisíc korun. Celý incident, kterému předcházela slovní rozepře, zaznamenala bezpečnostní kamera, a tak policisté znají tváře všech útočníků. Kriminalisté několik z nich již ztotožnili, nicméně ti hlavní spravedlnosti stále unikají.

Zadržený muž.
VIDEO: Podívej, co mám! Opilý muž se taxikáři chlubil zbraní, pak z ní vystřelil

"Touto cestou se obracíme na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Pokud muže na záběrech poznáváte nebo víte, kde se nacházejí, kontaktujte linku 158. Tísňovou linku prosím kontaktujte i v případě, že znáte totožnost dívky na záběrech, je vnímána jako svědkyně, která by mohla útočníky znát," požádal o spolupráci mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Úspěšné pátrání

Ten o den později potvrdil, že vyhlášené pátrání přineslo úspěch: "Na základě medializace celého případu a konkrétní činností kriminalistů, bylo získano větší množství poznatků, které vedly ke ztotožnění osob na záběrech. V současné době jsou s nimi prováděny standardní úkony trestního řízení.!

"Případ byl spáchán v době nouzového stavu v pátek 24. dubna ve stanici metra Náměstí Míru, a je veden pro podezření z trestných činů výtržnictví, ublížení na zdraví a krádež. V případě odsouzení tak podezřelým hrozí, až osmiletý trest odnětí svobody," doplnil mluvčí.

Městská policie. Ilustrační foto.
Strážníci přišli zavřít hospodu. Šikana, naštval se host a kopal jim do auta