Na začátku to přitom nevypadalo nijak dramaticky. V půl sedmé večer volal na policejní linku 158 taxikář, že ho napadají zákazníci, kteří si objednali jeho službu. Příjezd hlídky z místního oddělení ale situaci nezklidnil. Dřív, než se policisté stačili zorientovat, co se děje, čelili nejen nadávkám toho nejhrubšího zrna, ale snesla se na něcelá sprška úderů pěstí a kopanců, padajících doslova hlava nehlava. Policisté se sice snažili o obranu teleskopickým obuškem, zjevně ale byli tou stranou konfliktu, která nevítězí.

Naštěstí taxikář zavolal na linku 158 podruhé – a na místo vyjely policejní posily. Jako první dorazila hlídka dopraváků, která byla nejblíž. S jejím přispěním se už podařilo situaci zvládnout a útočníky zpacifikovat – napadení příslušníci místního oddělení ale připouštějí, že to bylo skutečně v hodině dvanácté. I tak putovali k ošetření do nemocnice s pohmožděninami a otoky i tržnými ranami po celém těle, zejména v obličeji; skončili v pracovní neschopnosti.

Podezřelí ve věku 24, 29 a 49 let byli zadrženi. Následně dechová zkouška ukázala, že mají silně upito – na displeji testeru se třikrát objevila podobná hodnota: ve všech případech kolem dvou promile. Oba muži i dívka vyslechli obvinění z násilí proti úřední osobě; v případ odsouzení jim hrozí až šest let vězení. Střízlivěli sice v policejní cele, zamřížovanou místnost ale poměrně brzy opustili. Stíhání je vedeno na svobodě. Dva z trojice podezřelých se do konfliktu se zákonem dostali již v minulosti.