Zaznamenali čtyři takové návštěvy s celkovou škodou vyčíslenou na bezmála 35 tisíc korun, připomněla Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.

Zloději se podle jejích slov hodilo cokoli: vrak kalhoty, mikiny i košile, ale také dámskou kabelku. Na nepozorované vynesení ukradeného zboží z obchodu byl dotyčný dobře připraven. „Vždy měl s sebou i velkou igelitovou tašku vyztuženou krabicí a dalším materiálem, který rušil ochranné kódování," poznamenala Martínková.

Dobrá připravenost

Tomu, že kradoucí muž byl na své počínání dobře připraven, se zdá nasvědčovat i jeho počínání. Dařilo se mu vyhýbat bezpečnostním kamerám sledujícím dění – a když už to nešlo jinak a pod kamerou musel projít, většinou alespoň sklonil hlavu. Zdá se tedy, že počítal i s tím, že policisté po něm budou pátrat s pomocí kamerových záznamů.

V tom se skutečně nepřepočítal. Nyní policie získané záběry zveřejnila a obrací se na veřejnost s žádostí o pomoc. Jakékoli informace o neznámém muži jsou vítány na bezplatné tísňové lince 158, přijme je také kterákoli policejní služebna.

„Muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže, za což mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi," uvedla Martínková. Policisté ale nevylučují, že podezřelý toho může mít na svědomí více než čtyři zlodějské návštěvy zaznamenané na Žižkově. Mají za to, že svou taktiku mohl zkusit uplatnit i v dalších nákupních centrech v celé metropoli.