Skutečně si společně dali několik skleniček – a pak uživatel bytu usnul, připomněl v sobotu Jan Daněk z ředitelství pražské policie v souvislosti s tím, že nyní se policisté obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Ano; události se vyvinuly tak, že policie nyní hledá pachatele krádeže.

„Když se majitel bytu probudil, zjistil, že nepřišel jen o nové „kamarády", kteří mezitím z bytu odešli, ale i o šperky, platební kartu, dvě elektrické kytary, kameru, mobilní telefon a další elektroniku," vyjmenoval Daněk. Zatímco spal, zmizely mu věci za 70 tisíc korun.

Jakmile zjistil, co se stalo, majitel platební kartu zablokoval. Díky tomu se škoda nezvýšila. Ještě ve stejný den totiž zachytily bezpečnostní kamery u bankomatu muže, který se z kradené karty pokusil vybrat peníze.

Stejný člověk

Podle okradeného muže je to stejný člověk, který v doprovodu neznámé ženy byl u něho na návštěvě. Záběry policisté v sobotu zveřejnili – přičemž očekávají, že podezřelého někdo pozná a prostřednictvím linky 158 poradí, kde ho hledat.

„Policisté z místního oddělní Žižkov případ vyšetřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření platebního prostředku," připomněl Daněk.

Pokud se pachatele podařilo dopadnout a krádež prokázat, s ohledem na výši škody by v případě odsouzení mohl být ve hře trest odnětí svobody v trvání až pěti let.