Svědek soudu popsal, jak se nehoda udála. Janoušek podle něj na ženu dvakrát najel a potřetí ji „agresivně" nabral. Žena prý udělala kotoul přes kapotu a dopadla na zem. Svědek jel za Janouškem, který ze svého vozu vystoupil na Pankráci; telefonoval prý a vrávoral, pak si šel sednout na lavičku. Za chvíli přijela policie.

Po nějakém čase údajně Klača kontaktoval prostředník, který mu nabídl úplatek. Svědek měl prý strach a napsal loni 7. července e-mail Janouškovu obhájci Vítu Širokému. Obhájci Klačo navrhl schůzku, ale ještě dopoledne mu údajně Široký odepsal, že je na dovolené. Pak Klačo poslal další e-mail 3. září 2012. Klačo prý kontaktoval také novináře a mluvil i s vrchní státní zástupkyní v Praze Lenkou Bradáčovou. Na dotaz, zda věc ohlásil policii, řekl, že to vědí konkrétní lidé.

Obhájce Janouška: Je to absurdní!

Janouškův obhájce Široký považuje tvrzení o úplatku za absurdní, a to už jenom z toho důvodu, že s ním svědek přišel až nyní při líčení. Sám naopak naznačil, že Klačovy e-maily považoval za předzvěst žádosti o úplatek ze strany svědka. „Osobně jsem z toho cítil, že se se mnou bude snažit domluvit, jak vypovídat, aby to nějakým způsobem zobchodoval," řekl dnes Široký. Se svědky se nikdy nesetkává, protože ovlivňování svědků je nezákonné, dodal. Žalobkyně Jana Kadeřábková se k tomu nechtěla vyjadřovat, podle ní je třeba zjistit bližší okolnosti, věcí se bude zabývat státní zastupitelství.

Způsob obhajoby Janouškův advokát nebude kvůli Klačovu prohlášení měnit a nechystá ani žádné jiné kroky, protože je to podle něj věcí orgánů činných v trestním řízení. Za nedůvěryhodného označil Široký Klača i kvůli popisu nehody, protože jej podle Janouškova obhájce vyvracejí znalecké posudky.

Výpověď policistky

U soudu dnes vypovídala rovněž policistka, která u nehody zasahovala. Podle jejích slov se Janoušek při zaznamenávání nehody ani zadržení nevzpíral a nebyl agresivní. Alkohol z něj prý ale byl cítit a občas se musel opřít o auto. Podle jejího názoru lobbista od nehody telefonoval své manželce. Když se Janouška zeptala, zda ví, co stalo, podle její výpovědi řekl, že neví. Že jde o Janouška se prý dozvěděla až na služebně.

Soud dnes rovněž vyslechl soudního znalce. Ten řekl, že při únorové operaci, kvůli krvácení do mozku, byla objevena i starší krevní sraženina. Jiní znalci z oboru psychologie a psychiatrie už dříve uvedli, že operovaný hematom neměl v době nehody vliv na Janouškovy rozpoznávací a ovládací schopnosti.

To dnes neurolog částečně zpochybnil. Podle jeho názoru vliv mít mohly, ale i nemusely, nic prý nelze jednoznačně vyloučit. Účinky starší sraženiny podle jeho názoru mohly mít vliv na Janouškovo chování. Navíc roli mohla sehrát kombinace s alkoholem. Účinky v takových případech mohou podle jeho názoru být prakticky jakékoliv a alkohol je znásobuje. Od dočasného oslepnutí po iracionální chování, vše je možné, funkce mozku jsou příliš složité, řekl znalec.

Incident se stal 23. března loňského roku ve Vyskočilově ulici v Praze. Janoušek narazil do vozu před sebou, kolizi neřešil a jel dál. Když zastavil na červenou na světelné křižovatce, řidička nabouraného vozu ho doběhla a postavila se před jeho auto. Lobbista ji srazil a ujel, policisté mu následně při dechové zkoušce naměřili přes dvě promile alkoholu. Žena po nehodě strávila zhruba měsíc a půl v nemocnici.