Policisté hledají muže, který se podle kamerových záběrů pohyboval v okolí – jeho výpověď by tedy mohla významně přispět k objasnění případu. Doufají, že s jeho nalezením pomohou i postřehy všímavých svědků.

Hledá se muž, který měl na sobě světlé kostkované tričko, černou mikinu s kapucí, černé krátké kalhoty s červenými okraji nohavic – a jeho popis dále připomíná černé ponožky, černé bory a černou baseballovou čepici s bílým nápisem. Případné informace lze předat policistům na služebně v Jílovém u Prahy, zavolat na telefonní číslo 602 306 919 – nebo se ozvat prostřednictvím linky 158.

Krádež horského kola. | Video: Policie ČR

Kradené počítače se zloděj asi bude snažit prodatStotisícovou částku převýšila škoda, kterou zatím neznámý zloděj způsobil vloupáním do firemního areálu ve městě Hostivice na Praze-západ. V noci na středu zničil přízemní okno a vnikl do kanceláře, odkud odnesl pět notebooků dohromady za 90 tisíc korun. Je možno předpokládat, že přenosné počítače se pachatel bude snažit prodat. Hostivičtí policisté uvítají, když jim dají vědět lidé, jimž někdo tohle zboží nabídne. Je možno zatelefonovat na číslo obvodního oddělení 974 882 750, ale i využít bezplatné linky 158.

Senior zmizel z domova, známí o něj mají strachNaposledy ho známí viděli na konci května, o pár dní později s ním ještě mluvili po telefonu. A v polovině června, kdy ho chtěli navštívit, se ukázalo, že doma není. To je zhruba vše, co pražští policisté s jistotou vědí o 86letém seniorovi, jehož pohřešování známí přišli nahlásit. Ani kriminalistům se nepodařilo zjistit nic bližšího – a vše ostatní mohou být jen dohady. Ukázalo se, že byt Miroslava B. byl řádně uzamčen – a nenašlo se tam nic, co by nasvědčovalo čemukoli mimořádnému. V pátek to připomněl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. „Určitou podivností je, že dotyčný nechal doma svůj mobilní telefon, osobní doklady i finanční hotovost," připomněl. Konstatoval také, že jiné známé než ty, kteří přišli policii požádat o pomoc, senior nemá. Nemá prý ani žádná oblíbená místa, kam by se rád vracel. „Jediným blízkým příbuzným je syn, který ale žije dlouhodobě v zahraničí – a s otcem není v žádném kontaktu," poznamenal Hulan. Zmínil, že pohřešovaný by měl pravidelně užívat léky – nepodařilo se však zjistit, zda při odchodu z domova měl u sebe jejich zásobu. „Určitým ohrožením seniora by mohla být před lety diagnostikovaná, ale zatím neřešená vada srdce – a také počínající stařecká demence, pro kterou bývá občas dezorientovaný," připomněl Hulan všechny známé souvislosti. V pátek se policie obrátila na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Informace o tom, kde se Miroslav B. zdržuje či pohybuje, lze kriminalistům IV. obvodu pražské policie předat prostřednictvím linky 158. Pohřešovaný senior je hubený, měří asi 175 cm. Jeho popis připomíná bílé rovné vlasy a hnědé oči.

close Hledaný senior. info Zdroj: Policie ČR zoom_in


Plameny řádící v kuchyni spolykaly čtvrt milionu korunČtvrtmilionovou škodu, kterou má podle výsledků šetření na svědomí nedbalost, způsobil v pátek požár v kuchyni restauračního provozu na Žižkově. Do podniku v Orebitské ulici byli hasiči přivoláni hodinu a čtvrt před polednem. Po likvidaci plamenů bylo třeba odvětrat silně zakouřené prostory pomocí přetlakové ventilace, hasiči také zkontrolovali požářiště pomocí termokamery. Na místě zasahovali i záchranáři, kteří ošetřovali jednoho pacienta.

close Požár v restauraci info Zdroj: HZS Praha/ Leoš Kučera zoom_in

Komín odlomený větrem spadl na střechu domuPraha – K netradičnímu zásahu byli v pátek vpodvečer přivoláni pražští hasiči do centra metropole. Na Hradčanech bylo jejich úkolem odstranit odlomený poměrně mohutný komín spadlý vlivem silného větru na střechu domu v ulici Nový Svět. Práce na místě se protáhly na hodinu. Další vážnější škody silný vítr řádící společně s bouřkou mezi 16. a 20. hodinou v metropoli nenapáchal, byť v souvislosti s jeho následky byli hasiči voláni ještě k dalším čtyřem případům. Šlo o dva nalomené stromy, které hasiči rozřezali motorovou pilou, a pocuchané budovy: v Ružinovské ulici zajišťovala jednotka z Krče uvolněné zateplení na fasádě domu, v Kyjích se zase na římse obytného domu uvolnil plech, který dvě hasičské jednotky rozřezávaly na tři kusy close Spadlý komín. info Zdroj: HZS Praha zoom_in