Desítku vykradených aut a způsobení bezmála půlmilionové škody má podle kriminalistů na svědomí 27letý muž, kterého se v úterý podařilo policistům zadržet. Vyšetřovatelé zjistili, že se vloupával do vozidel, ze kterých si odnášel kabelky nebo tašky s penězi; bral také mobilní telefony, notebooky, elektrické nářadí, ale nepohrdl ani vestavnými navigacemi či pneumatikami. „V jednom případě sebral detektor kovů sloužící pro geologické průzkumy. Pořizovací hodnota tohoto ojedinělého přístroje je sto tisíc korun,“ uvedla Eva Kropáčová z ředitelství pražské policie.

Krádež jako z grotesky

Z jejích dalších slov ale vyplynulo, že to rozhodně nebyla nejkurióznější krádež. Tou se stalo odcizení zaparkovaného vozu značky Hyundai, který majitel nechal stát před domem s klíčky v zapalování – a dokonce nastartovaný. „Během necelé minuty, kdy si majitel odskočil do chodby, tento muž nasedl a ujel pryč. Za sedačkou řidiče spal majitelův pudl. Když pes zjistil, že vozidlo řídí cizí muž, začal na něj vrčet. Po krátké chvíli zaútočil – přičemž zloděj strhl řízení a naboural,“ popsala nprap. Kropáčová krádež jako z grotesky. Méně k smíchu už ale bylo to, co následovalo: když se auto se psem našlo v příkopu, nezbylo než konstatoval, že je značně poškozené.

Zadržený muž vyslechl obvinění ze hned ze tří trestných činů. Pokud jeho vinu uzná soud, může ho poslat za mříže až na pět let..