Během třetí adventní neděle vyrazili kriminalisté na kontrolu Holešovické tržnice a tamních prodejců. Zajímali se o to, zda trhovci nepoškozují práva majitelů ochranných známek. 

"Výsledkem této akce jsou tři zadržené osoby ve věku 41, 44 a 55 let. Těm za trestný čin porušení práv k ochranné známce jiným označením hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Při akci se dále podařilo zajistit jak ve stáncích, tak v ukrytých skladech, celkem 2850 kusů zboží protiprávně označeného logy renomovaných značek," pochlubil se mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Mezi zajištěnými věcmi jsou bundy, kabelky, pásky, brýle, hodinky a další. Vše zajištěné kriminalisté sbalili do celkem 67 pytlů, které z tržnice do místa jejich znehodnocení transportoval náklaďák.

Výši škody určí znalec, ale je značná

"Z obrazové dokumentace je zřejmé, že doby, kdy prodejci loga renomovaných značek ,pouze´ napodobovali, jsou dávno ty tam. Dnes už se jen nahodile setkáte s tepláky, které mají čtyři pruhy, nebo ,fajfku´ otočenou na druhou stranu, případně vzhůru nohama," doplnil mluvčí.

"Nicméně škoda, která vlastníkům ochranných známek touto podvratnou činností vzniká, je v tomto případě minimálně v řádu deseti, ale spíše statisíců korun. Avšak jednoznačnou a konkrétní způsobenou škodu bude muset určit znalec v oboru," uzavřel Hulan.