Pražská policie informovala o případu krátce po 10. hodině. Po zhruba dvaceti minutách už hlásil twitterový účet: "Všechny budovy dotčené výhrůžkou byly evakuovány. Policisté megafonem vyzývají, aby se nikdo nezdržoval v blízkosti budov." Na místě zasahují i hasiči z centrální a petřínské stanice, kteří pomáhali kolegům s evakuací. Přítomnost nástražného výbušného systému ohlásil anonym v e-mailu kolem deváté hodiny. Hodinu před polednem mluvčí Jan Daněk pro Pražský deník řekl: "Evakuováno bylo téměř deset tisíc osob. Momentálně jsou budovy prázdné."

Redakci Pražského deníku se podařilo zjistit, že anonymní ohlášení bomby se týká rovněž ČVUT. Studentům přišel e-mail, kde stálo: "Rektorát vyhlašuje okamžitou evakuaci budov ČVUT v Dejvicích." Podle studenta Jana ze strojní fakulty mezi budovami, které je potřeba urychleně opustit, byla také Národní technická knihovna. Policie ve spolupráci s hasiči uzavřela pro veřejnost rovněž okolní ulice.

Studentská unie ČVUT pak na facebookovém profilu upřesnila, že nahlášení bomby zasáhlo provoz ještě na fakultách architektury, stavební a elektrotechnické. "Zásah bude probíhat pravděpodobně celý den," píše se v příspěvku. Policejní mluvčí Daněk odhaduje, že práce jeho kolegů bude trvat do 16. hodiny. Podobné manévry zažila na začátku dubna a pak i v květnu další pražská univerzita - kvůli nahlášení bomby byly vyklizeny budovy Vysoké školy ekonomické (VŠE). Specialisté však žádnou výbušninu neobjevili.

Zpráva se rychle šíří mezi studenty na sociálních sítích. Někteří žertují, že se někdo chtěl vyhnout zkoušce nebo dokonce státnicím. A pokud byl pravdivý jeden ze statusů, tak se našel vyučující, jenž prokázal během poplachu smysl pro humor. "Ústní zkoušení z termodynamiky bude pokračovat v McDonaldu na Letné," údajně prohlásil jeden z pedagogů.

Jeden mladík také připomněl, že na středu bylo plánováno zasedání Akademického senátu ČVUT, který by se mohl vyjádřit ke kauze Vladimíra Maříka, jehož rektor Vojtěch Petráček odvolal z pozice ředitele institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC). Zaměstanci institutu se za Maříka postavili a žádají právě senát, aby rozhodnutí přezkoumal.

Budova CIIRC na ulici Jugoslávských partyzánů měla být po zkontrolování policií prohlášena v poledne za bezpečnou a provoz byl údajně opět plně obnoven. V tři hodiny odpoledne mluvčí pražské policie Jan Daněk  tuto informaci však nepotvrdil. "Nemám takové informace, kolegové stále pracují a budovy zůstávají nadále prázdné," řekl Daněk. Akademici každopdáně doufají, že "vtipálka", který je vyhnal ze škol, muži zákona dopadnou a usvědčí. Za šíření poplašné zprávy by mohl anonym dle trestního řádu vyfasovat až pět let vězení.