Cizinec se obrátil po páté hodině ranní na policii s oznámením, že byl přepaden neznámým pachatelem, který ho srazil na zem a zmizel s jeho doklady, platební kartou a dvěma mobilními telefony směrem k metru.

Prověření kamerového systému však odhalilo, že vše proběhlo úplně jinak – podle scénáře, jehož autorem byl sám cizinec.

Kriminalisté zjistili, že muž krátce po páté hodině ranní opustil noční klub na Václavském náměstí, chvíli procházel náměstím, až zůstal stát u přechodu pro chodce. Pak vlezl do silnice do cesty projíždějícímu kamionu. „Nastavil hlavu na zrcátko kamionu a ještě tam nastrčil paži. Po střetu muž s viditelným zraněním opodál kontaktoval kolemjdoucí, kterou požádal o zavolání na tísňovou linku policie,“ uvedla policistka Eva Kropáčová.

Tvrzení o loupežném přepadení se kriminalistům postupně s přispěním záznamů z kamer podařilo vyvrátit. Ve stejném dni se také objevil telefon, který měl být cizinci ukraden vymyšleným útočníkem. Na policejní služebnu ho přinesl řidič přepravní společnosti, v jehož voze ho pohádkář ztratil.

„Nahlášením loupežného přepadení chtěl cizinec s největší pravděpodobností maskovat ztrátu svého telefonu a díky protokolu od policie škodu posléze vymáhat po své pojišťovně.“ dodala Kropáčová.

V době odhalení už cizinec v Praze nebyl, neboť cestoval zpátky domů.